יעילות לפני הכל: פתרונות BI לקמעונאים

כאשר מדברים על דשבורד אקסלנדו, מדברים קמעונאות. מהי קמעונאות? ניהול ספקים, מלאים, שרשרת אספקה, מבצעים, החזרות. האפשרות לגעת במידע הזה, על בסיס יומיומי, ברמת הפריט כמעט היא כמעט בלתי אפשרית, אלא שעסק- גדול ככל שיהיה – שאין לו נגיעה בדאטה על בסיס יומי, ימצא את עצמו בבעיה של איבוד מידע בסופו של יום. לרוב המנהלים זה נשמע כמו משימה בלתי אפשרית. קמעונאי מזון עובדים עם מלאי מתכלה. קמעונאי אלקטרוניקה עם עולם מתפתח ומתעדכן. קמעונאי אופנה עם עונות השנה, מגמות וטרנדים.
וזו גם בדיוק הסיבה מדוע קמעונאי חייב להיות יעיל ומדיד. לא להזמין יותר מדי ולהיתקע עם מלאים, ולא להזמין פחות מדי ולמצוא את העסק טובע בביקושים ומאבד לקוחות.

קמעונאות הוא אחד העולמות הטבעיים ל-Power BI, והמתבקש שבהם. קמעונאי משווק לאלפי לקוחות, ולחפש נתון בדוח אקסל שכולל עשרות אלפי שורות יכול להיות משימה ארוכה במיוחד, ולפעמים בלתי אפשרית. בדשבורד של אקסלנדו, בלחיצת כפתור יתקבל הנתון וגם נתונים מקבילים מסניפים דומים, תקופות אשתקד ועוד. המטרה אחת: אפשרות לקרוא בקלות ובמהירות את הנתונים, על אף מורכבות העסק.

המפתחים של אקסלנדו מבינים את אתגרי הקמעונאים ומתמודדים איתם: ריבוי מערכות, שעות עבודה, עבודת הקופות ועוד.

מאחר והמערכת שואבת דאטה עצום ממספר מקורות ומכמתת את המידע על פי דרישה, נוצר ריכוז אחד שמציף את הנתונים המבוקשים למנהל.

בדשבורד יכול המנהל לצפות באמצעות הטלפון הסלולרי שלו מכל מקום ובכל זמן, יש לו את העצמאות לחקור באופן רב ממדי את העסק, כל מה שצריך הוא לדעת לפלח. לפי סניפים, לפי סוכנים, לפי מוצרים.
לכאן בעצם מתכנסים כל היתרונות של דשבורד אקסלנדו . נתון מובהק, שיכול להעיד על שנה של עבודה ולשנות סדרי עולם. על כמה מערכות בארגון אתם יכולים להגיד את זה? שמשנים לכם כמנהלים תפיסה שלמה?

אילו דשבורדים יכול לקבל קמעונאי ממפתח אקסלנדו?

דשבורד מכירות – מה יתן הדשבורד? סה"כ מכירות, השוואה לתקופה מקבילה, סה"כ עסקאות, כמות שנמכרה, ממוצע לעסקה, מכירות Same Store, קצב מכירות
דשבורד ריווחיות – סה"כ עלות מכירה, רווח גולמי, השוואה לתקופה מקבילה.
דשבורד יעדים– סה"כ יעדים, יעד עד היום, קצב מכירה נדרש לעמידה ביעד, אחוז עמידה ביעד, יעדי מכירות
דשבורד מלאי – גלגול מלאי (ימי/שבועות/חודשי מלאי), כמות במלאי, שווי מלאי לפי עלות
דשבורד שעות עבודה – סה"כ שעות עבודה, מכירות לשעת עבודה
דשבורד חברי מועדון – מצטרפים, מכירות לחברי מועדון
דשבורד הזמנות רכש – כמות ברכש, שווי רכש

**מימדי ניתוח: זמן, סניפים, מוצרים

מגוון הדשבורדים מתאימים לקמעונאים בסדרי גודל שונים, ויתרונם בכך שרבים וטובים כבר התנסו בהם, כך שהפיתוח וההטמעה נעשים במהירות יחסית, ואת השירות נותן צוות מקצועי שטיפל בלקוחות דומים בעבר.

לדשבורדים של אקסלנדו פיצ'רים שאין מקבילים להם בשוק. בין השאר מדובר בהפצת דוחות לפי תדירות שנקבעה מראש, יצירת יעדים דינמיים והמלצה על יעדים, התראות והמלצות לפעולה, פורטל לקוח ייעודי, ועוד.

נוסף על כך, הנתונים מגובים בענן המאובטח בעולם מבית מיקרוסופט.

מסכים לדוגמא:

מבט על – צפייה במדדי מכירות ורווחיות בחתך זמן, סניפים ומוצרים תוך אפשרות להשוואה לתקופה מקבילה ותחקור מעמיק לדוחות מפורטים

קצב מכירות – ניתוח מכירות לפי תקופה שנבחרת עם יכולת הגדרת אחוז שינוי נדרש מתקופה מקבילה להגדרת יעד קצב מכירות יומי דינאמי

דוח סניפים (דוגמה לדוח מפורט):

בשורה התחתונה, בדאטה מסתתרת עוד שורה אחת: שורת הרווח. הדשבורדים של אקסלנדו מקרבים אותך אליו.

אהבתם? תשתפו!

Share on facebook
שתף ב-Facebook
Share on twitter
שתף ב-Twitter
Share on linkedin
שתף ב-LinkedIn
Share on pinterest
שתף ב-Pinterest

תגובות