Power BI: הקטר הטכנולוגי של עולם הBI

כלי בינה עסקית (Business Inteligence) עוזרים למקבלי החלטות להפיק ערך מובהק ומיידי מהנתונים המצויים במערכות התפעוליות השונות.

שוק הBI מוערך בכ-20 מליארד דולר ומאופיין בשחקנים רבים המציעים פלטפורמה, תוכנה ושירותים.

השבוע פרסם מכון המחקר הבינ"ל גרטנר את הדוח השנתי שלו לתחום האנליטיקה העסקית (Gartner?s 2018 Magic Quadrant for Analytics and Business Intelligence Platforms)

בפעם ה-11 ברציפות מיקרוסופט מופיעה בין מובילי השוק, והפעם השלישית ברציפות שמיקרוסופט מופיעה במיקום הגבוה ביותר בהיבט שלמות הפתרון המוצע.

מיקרוסופט, אחת מ-5 חברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם, משקיעה סכומי עתק בפיתוח פלטפורמות לשימוש ההמונים. הדומיננטיות של מיקרוסופט בעולם העסקי (מילארד משתמשי אופיס ושאר מוצרי תוכנה תאגידיים) יחד עם עוצמת ענן הנתונים וכוח המחשוב האין סופי מציבים את מיקרוסופט בראש החץ של ספקי הפתרונות לעסקים  ו-BI הוא הוא הצורך של מנהלים בארגונים מכל מגזר וגודל.

מאז ומעולם מיקרוסופט מספקת תוכנות למשתמש העסקי יחד עם תשתית לעיבוד המידע דוגמת שרת הSQL הנפוץ (רוב מערכות הERP ,CRM המוכרות בעולם פועלות על תשתית זו, לדוגמה: פריוריטי, סאפ ביזנס 1 וחשבשבת מבוססות על בסיס נתונים זה).
אך מאז ומעולם מיקרוסופט פיגרה בהנגשת המידע. נכון שכוווולם משתמשים במיקרוסופט אקסל לניתוח נתונים, אך עדיין בעשור האחרון ארגונים הטמיעו מערכות BI שברובם אינן של מיקרוסופט.

את הפער בהנגשה והפצת המידע, מיקרוסופט החליטה לסגור ב2015 כשהוציאה את כלי הויזואליזציה Power BI שמאפשר ל'געת' בנתונים באותה טבעיות של אקסל אבל! עם יכולת לבצע את תהליך כריית המידע, טיוב הנתונים, חישובים, תצוגות והפצה בצורה אוטומטית – בתוכנה חינמית וקלה לשימוש, מתוך מגמה ברורה להעביר את לקוחות החברה למוצרים מתקדמים המוצעים כשירות עפ"י צריכה ? Pay As You Go

בתמונה ניתן לראות כיצד מייקרוספוסט וטכנולוגיית הBI שעומדת מאחוריה ביצעו קפיצה ענקית לעבר הפסגה תוך שנתיים וממשיכים לשמור על משתמשים שלה הכי מעודכנים שאפשר.

Power BI סייעה להפוך מאות אלפי עסקים ברחבי העולם על ידי מתן שירות ניתוח עצמי שלא דורש מומחים.

אלו הסיבות העיקריות לכך שלקוחות רבים בחרו ב- Power BI כפתרון הפלטפורמה האנליטית שלהם:

ערך גבוה – משתמשים יכולים להתחיל להתנסות מידית ללא תשלום עם Power BI Desktop. ארגונים יכולים לבחור את סוג הרישיון בנפרד לכל משתמש בהתאמה,בעלות חודשית נמוכה או להרחיב את האינטליגנציה העסקית באופן נרחב עם Power BI Premium Premium. כיוון ש-Power Power משתלב בצורה חלקה עם הכלים הקיימים, המעבר מהיר וישנה תחושה של סביבה מוכרת.

פתרון מקיף – אקו סיסטם שלם המאפשר למשתמש להציג, לנתח ולערוך דוחות ודשבורדים כדי לספק תובנות עסקיות. ארגונים נהנים מארכיטקטורה גמישה המספקת אינטגרציה חזקה עם מוצרים וטכנולוגיות של מיקרוסופט כמו לדוגמא תוכנות האופיס המוכרות ביותר (אקסל,SQL וכו') וכן עם צד שלישי.

שיתוף תוכן –  ברשות המשתמשים אפשרות שיתוף של דוחות ודשבורדים באמצעות שיתוף ולהפיץ את התוכן ברחבי הארגון תוך דקות ובאמצעות כמה לחיצות בלבד.

אבטחה, ממשל ותאימות – ארגונים יכולים להסתמך על פלטפורמת BI שעוזרת לעמוד בתקנים ובאישורים תעשייתיים מחמירים, ובנוסף לשמור על אבטחת הנתונים שלהם ולשלוט על אופן הגישה והשימוש בהם.ניתן לנהל מנגנון הראשות כזה שיאפשר לחשוף נתונים בהתאם לעובד בארגון.

Power BI מאפשרת שילוב ממקורות מידע שונים והפיכתם לידי ניתוחים עשירים כך שיגרמו לנתונים החשובים לקפוץ מהדוח ישירות לעיניים שלכם.

יותר ויותר עסקים מוותרים על רכישת שרתים ותוכנות אקזוטיות ומתקדמים אל הדור הבא של כלי הBI שנמצא ממש בהישג יד!

מתלבטים באיזה כלי BI לבחור? יש לכם קליק ויו (Qlik View) ותרצו להשוות יכולות, יתרונות/ חסרונות ? אנחנו כאן, נשמח לענות על כל שאלה בנושא. העיקר שתפיקו ערך מהנתוני העסק.

אהבתם? תשתפו!

Share on facebook
שתף ב-Facebook
Share on twitter
שתף ב-Twitter
Share on linkedin
שתף ב-LinkedIn
Share on pinterest
שתף ב-Pinterest

תגובות