דשבורד לקוחות חדשים ונוטשים

ה"לקוח במרכז" היא אינה סתם קלישאה. הלקוחות הינם הנכס החשוב ביותר לעסק. מאגר הלקוחות הנוכחי מצריך תשומת לב מיוחדת בכדי לשמר נאמנות לקוח ולמצות את הפוטנציאל העסקי הגלום במאגר. וכמו כל מאגר חשוב לנהל אותו בצורה נכונה. חברות רבות משקיעות משאבים רבים במערכות ERP CRM אך ברוב המקרים, המציאות בשטח אינה ברורה מספיק לצורך מיקוד הפעילות העסקית במחוללי הרווח. קיימת אבחנה מאוד ברורה בין סוגי לקוחות, מזדמנים – הם הפוטנציאל שלנו והלקוחים הקבועים, שאותם יש לשמר ולפתח. על מנת להקל עליכם ולהבטיח ניהול אופטימלי של משאב הלקוחות יצרנו עבורכם לוח בקרה (דשבורד) לקוחות "חדשים ונוטשים" בסביבת מיקרוסופט Power BI.

אנו מחפשים כלי עבודה שיאפשר לנהל את קצב המכירות של הלקוחות כבר מהקנייה הראשונה, הגדלת התיק והרווח בשוטף ועד לשלב שכולנו רוצים להימנע ממנו, נטישת לקוח.

בדשבורד שלפניכם ניתן להבין במבט מיהם הלקוחות שהצטרפו ושוויים ומיהם הלקוחות שקונים פחות פחות. 

נטישת לקוחות לרוב היא התנהגות שקשה לשים אליה את האצבע לזהות את תחילת הידרדרות.  בניתוח שלנו כל אחד יכול להגיד באמצעות הפרמטרים של מכירות וימים ללא מכר מהו לקוח נוטש. בדוח נוכל לזהות את מגמות הקנייה של הלקוח ואפשר לקבל החלטות בהתאם לתרומה להכנסות או לייצר קמפיין שיווקי וריכוז מאמתצי מכירה לקבוצת לקוחות כזו.

מצד שני נוכל לזהות לקוחות חדשים להבין מהם המוצרים החזקים שלהם ומה הם אינם קונים כלל אבל יכול להיות פוטנציאל קנייה עבורם.

בנוסף נוכל לנתח עבור הלקוחות את תמהיל המוצרים הנרכש על ציר החודשים.

דשבורד הלקוחות מאפשר ניתוח מעניין נוסף על לקוחות בסיכון.  גם כאן ניתן להגדיר בהתאם לרציונל העסקי המקובל אצלכם בארגון מהם הפרמטרים וההתנהגות המאפיינת קבוצת לקוחות זו.
במקרה שלנו הפרמטרים שנבחרו הם תדירות קנייה של הלקוח ושווי הלקוחות – בהתאם לרווח (או היקף קניה), עם השתנות שלילית. הדוח מאפשר בתקופה הנבחרת לראות כמה ימים קנה הלקוח מתוך אותה תקופה וכמובן מתוך זה לבנות את תדירות הקנייה של הלקוח, דהיינו כל כמה ימים הלקוח קונה. בניתוח ננתח את אחוז השינוי הממוצע בין מכירה למכירה בימים ולזהות בעבור כל סוכן מי הם הלקוחות בסיכון.

ניהול לקוח יכול להישען על הרבה תיאוריות אבל באמצעות דשבורד אקסלנדו מבט לקוחות תוכל בזמן אמת לנסות למנוע נטישה ולהוביל להגדלת ערך הלקוח באמצעות הנתונים שכבר נמצאים בידכם.

זמינים לכל שאלה, הבהרה והדגמה. לינק לסביבת התנסות בדשבורד LIVE

אם העסק שלך צריך דשבורד כזה, אנחנו כאן – צוות אקסלנדו.

כתבה: אליאור ברודנר, אנליסטית בצוות המוצרים.

אהבתם? תשתפו!

Share on facebook
שתף ב-Facebook
Share on twitter
שתף ב-Twitter
Share on linkedin
שתף ב-LinkedIn
Share on pinterest
שתף ב-Pinterest

תגובות