מערכת Power BI

Power BI היא פלטפורמה חדשנית מבית מיקרוסופט לוויזואליזציה מתקדמת, שיתוף תובנות וניתוח רב-ממדי של נתונים מכל מקור, במשרד ובנייד.

Power BI היא פלטפורמה חדשנית מבית מיקרוסופט לוויזואליזציה מתקדמת, שיתוף תובנות וניתוח רב-ממדי של נתונים מכל מקור, במשרד ובנייד.

מטרת הפלטפורמה היא לשדרג את יכולות של כלי קבלת ההחלטות הנפוץ בעולם – הלא הוא האקסל. אנו מאמינים כי מיקרוסופט עומדת לשנות את הדרך בה מנהלים יצרכו מידע עסקי בעתיד הנראה לעין.

כל אחד יכול להצטרף לשירות בחינם, להוריד את כלי הפיתוח Power BI Desktop ולהתחיל לעבוד. כדי להנגיש את הדשבורד ב-WEB ובמובייל וכן לשתף מידע עם אנשים אחרים בארגון, נדרש רישוי Power BI Pro המאפשר להעלות את הקובץ (PBIX) לשירות Power BI בענן מיקרוסופט ומשם להנגיש לכל גורם את המידע הרלוונטי לו בהתאם לרמת ההרשאות.

Power BI מוצע לציבור הרחב מיוני 2015 ומאז צבר למעלה מ-5 מיליון משתמשים ברחבי העולם. מכוני המחקר החשובים בעולם מציבים את מיקרוסופט כמובילת שוק ה-BI בדגש על יכולות Self Service BI המאפשרות למשתמש לנתח את המידע באופן חכם ועצמאי. להלן קישור להרחבה על דוח גרטנר 2018 לתחום BI ופלטפורמות אנליטיות.

זרעי המהפכה נשתלו כבר בשנת 2012 בשעה שמיקרוסופט התחילה לשחרר תוספים חינמיים לזירת האקסל ובכך הפכה את התוכנה המוכרת והשימושית למכונת BI מרשימה. היכולות החדשות נחשפו ברכיבים הבאים:

 • Power Query – רכיב המאפשר להתחבר לכל מקור נתונים (דטאבייס/ קבצים/ API), לבצע טיוב וארגון מידע בעזרת פקודות פשוטות הנשמרות ברקע כקוד (שפת M) בכדי שניתן יהיה לחזור על התהליך באופן אוטומטי.
 • Power Pivot – רכיב המאפשר למדל את המידע באופן רב ממדי ע"י התוויית קשרים בין הטבלאות, יצירת מדדים חישוביים ובניית מנגנון הרשאות צפייה.

כלי הBI החדשים פותחו על מנת להחליף את שעות העבודה הנדרשות למשיכת מידע ממערכות וניתוח/הפקת דוחות בכל פעם מחדש. כלים אלו מאפשרים בפעם הראשונה לקיים תהליך BI מלא במהירות ובקלות.
כל אותן יכולות נארזו מחדש והן מוגשות כיום בגרסאות העדכניות של האקסל וכמובן ב Power BI המנגיש את המידע ומאפשר שיתוף תובנות ב-WEB, טאבלט ומובייל.

Power BI כולל את המרכיבים הבאים:

 • Power BI Desktop – כלי פיתוח ידידותי ורב עוצמה המאפשר לפתח תהליך BI מלא מבלי לכתוב קוד. התוכנה חינמית וניתנת להורדה באתר Power BI.
  בעזרת Power BI Desktop ניתן לבצע את הפעולות הבאות בקלות:
  • התחברות אל מגוון מקורות הנתונים- הגדרת המקורות, מערכות, קבצים (API), השאילתא למשיכה, תהליך טיוב וארגון הנתונים באופן אוטומטי (E.T.L) וטעינתו אל מודל הנתונים כך שהפעולות הנ"ל יבוצעו באופן אוטומטי בכל פעם שיתבצע רענון. לינק אל רשימת מקורות המידע הנתמכים.
  • בניית מודל הנתונים (קובייה) – התוויית הקשרים שבין הטבלאות והעמודות, פיתוח מדדים חישוביים (נוסחאות קבועות) בשפת DAX. יצירת מנגנון הרשאות Row Level Security המאפשרת להתאים את רמת הרשאות הצפייה של המשתמשים השונים. כך לדוגמא ניתן לספק למנהל מכירות מידע על כלל המכירות בחברה ולאיש מכירות מידע רק על לקוחותיו וכדומה.

ויזואליזציה – פיתוח ממשק המשתמש הכולל שני מרכיבים: דשבורד (Dashboard) המתאר את מצב העסק במבט, ללא מקלדת ועכבר, ודוחות (Reports) המאפשרים ניתוח רב ממדי של המדדים הקריטיים (KPI) בחתכים השונים על ציר הזמן במגוון עצום של תרשימים אינפוגרפיים. ניתן לצפות בספריית הויזואליזציות באתר Power BI.

 • Power BI Service – אפליקציית BI סופר ידידותית המאפשרת לצפות ולנתח את המידע ב-WEB. ניתן לפתוח חשבון בשירות Power BI בחינם בעזרת דוא"ל עסקי בתוך מספר שניות. השירות מציע:
  • מגוון פתרונות מוכנים (דשבורד וסט דוחות) למערכות נפוצות. לדוגמא, אם ברשותכם Sales Force, תוכלו להינות מדשבורד מוכן -כל שצריך לעשות הוא להזין את פרטי המשתמש של Admin המערכת ב-Connector.
   Power BI – Sales Force ובום! יש לכם מבט חדש על העסק. כך גם לעוד מערכות רבות.
  • שירות Power BI מאפשר לאחסן את מודל הנתונים (עד לגודל 1 ג'יגה) בענן מיקרוסופט ולצפות ולנתח את המידע באפליקציית WEB ידידותית במיוחד.
 • Power BI Gateway – רכיב המאפשר לרענן את מודל הנתונים ששמרנו בענן מכלל מקורות הנתונים כגון מערכות ERP, CRM וקבצים מקומיים (On Premise), באופן אוטומטי ובמועדים קבועים.
  שיטות לרענון נתונים ממקורות המידע:
  Import – משיכת שאילתות קבועות לכלל המידע המשתתף עד 8 פעמים ביום (מתאים למשיכה של עד כ 30 מיליון רשומות)
  Direct Query – משיכה ישירה של מידע אחת לכ 10 דקות.
  Aggregations – שילוב של שתי השיטות הנ"ל. טעינת מידע מסוכם (טבלה מסכמת לתקופה, לדוגמה: פריט לסניף ליום) לצורכי ניתוח רב ממדי (Import), צלילה לרמת השורה (הרמה המפורטת ביותר: לדוגמה: סרט קופה ללקוח) ע"י גישה ישרה למקור הנתונים עפ"י קריאה (Direct Query).
  מנגנון רענון הנתונים פועל במסגרת שירותי הענן של מיקרוסופט ומאובטח בטכנולוגיית – Azure Service Bus. מידע נוסף על האקו-סיסטם בלינק.
 • Power BI Mobile Apps – אפליקציה חדשנית המותאמת למערכות ההפעלה השונות ומאפשרת צפייה והעמקה במידע, לאפליקציה יכולות שיתוף, יכולת פילטור מידע בהתאם למיקום (פילטור הדשבורד על הסניף בו נמצא המשתמש) ויכולת קריאת ברקוד המאפשרת לקבל את המידע על הפריט במחסן ו/או ברצפת המכירה. מדובר באפליקציה מאוד ידידותית המאפשרת למנהלים ולאנשי שטח לעקוב אחר ההתקדמות ולהתמקד במחוללי הרווח והנקודות המצריכות תשומת לב מיוחדת, בכל מקום.

אבטחת מידע

שירות Power BI הינו חלק ממשפחת הפתרונות העסקיים הנתמכים בענן הנתונים של מיקרוסופט Azure.

פרטי הגישה אל מקורות המידע מוצפנים כדי להגן על המידע שבענן. ישנן מגוון הגנות אותן ניתן ליישם בכדי לאכוף רמת אבטחה על השירות והמשתמשים – פנו אלינו לקבלת פירוט בנושא. להלן לינק לדף הסבר Microsoft Trust Center

למי זה מתאים?

 1. כלכלנים/ אנליסטים המחפשים כלי אוטומציה, מידול ויזאוליזציה ושיתוף – חייבים להכיר את Power BI ולעבור פעם אחת ולתמיד מדוחות לדשבורדים
 2. עסקים מכל מגזר ובכל גודל יכולים לסגל יכולות Self Service BI בסביבת Power BI ובכך להינות מהחופש לגעת במידע בקלות ובחכמה ובמקיל לשמור ולהתבסס על אמת ארגונית אחת.
 3. חברות תוכנה המספקות מוצר לעולם העסקים ומעוניינות להוסיף שכבת BI למוצר בעזרת Power BI Embed

אקסלנדו מציעה ללקוחותיה כלים ופתרונות מבוססי Power BI מהמדף, קורסים וסדנאות למקסום יכולות Power BI, ייעוץ בהשמת יכולות Self Service BI בארגון, פיתוח פתרונות ייחודיים ומודלים אנליטיים מורכבים.

 

הרשמה לניוזלטר

רוצה לקבל מידע מהבלוג שלנו?
הירשם עכשיו והישאר מעודכן.

פרטי יצירת קשר

השתכנעתי, רוצה BI!

לתיאום הדגמה

שיתוף מסכים מרחוק? פגישה אצלכם או אצלנו?


שליחת הטופס מהווה הסכמה לקבלת מידע שיווקי מאקסלנדו

אתר זה משתמש בקבצי Cookies. המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לקבלת Cookies באתר.